22.07.2022

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

„Ciężarówki przyszłości. ORLEN Transport dba o środowisko”. Pod takim hasłem ogłosiliśmy tegoroczny konkurs plastyczny adresowany do dzieci pracowników i współpracowników. Wśród nagrodzonych ośmiu prac znalazły się ciekawe realizacje, wykorzystujące zarówno różnorodne techniki malarskie i rysunkowe, elementy kolażu jak też instalacje przestrzenne.

Konkurs skierowany był dzieci i młodzieży odrębnie w trzech kategoriach wiekowych: do siedmiu lat, od ośmiu do trzynastu i od czternastu do osiemnastu lat. Jego ideą było propagowanie postawy proaktywnej w ochronie środowiska oraz zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z energią odnawialną i zrównoważonym rozwojem planety.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem młodych twórców, dał im możliwość zaprezentowania futurystycznych wizji, ale też pokazał ich zaangażowanie i dalekowzroczność pomysłów na radzenie sobie z wyzwaniami energetycznymi współczesnego świata.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki a laureaci również zestawy kreatywne, które na pewno przyczynią się do dalszego rozwoju niczym nieskrępowanej, młodzieńczej wyobraźni.