02.02.2024

ORLEN Transport kontynuuje współpracę z Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Płocku

W ramach realizacji Strategii HSSE realizujemy działania na rzecz lokalnej społeczności. Jednym z tych zadań jest opieka nad żółwiami w płockim ZOO, które w tym roku będziemy kontynuować.

Wizerunek żółwia opatrzony znakami organiczenie prędkości oraz napisem „szybciej nam nie wolno”, umieszczany na dennicach, stał się już znakiem rozpoznawczym naszych cystern. Prowadzona w ten sposób akcja edukacyjna ma na celu w żartobliwy sposób przypomnienie pozostałym kierowcom o przepisach wyznaczających limit prędkości dla samochodów ciężarowych.

Ambasadorami tej akcji informacyjnej stały się żółwie w płockim ogrodzie zoologicznym, przy których umieściliśmy tablice z naszym logo oraz rysunkiem cysterny oznakowanej w sposób analogiczny, jak te jeżdżące po drogach. Pod naszą opieką są obecnie trzy gatunki żółwi, w tym masywny i przyciągający największą uwagę odwiedzających ogród żółw jaszczurowaty.

Dzięki współpracy z płockim ZOO realizujemy cele zrównoważonego rozwoju, a w szczególności Cel 15, zgodnie z którym należy objąć ochroną zagrożone gatunki.

Ideą współpracy z płockim ZOO, poza działaniami na rzecz lokalnej społeczności, jest zwrócenie uwagi osób odwiedzających ogród, w tym również dzieci, na ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa na drogach.